Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej w 100 rocznicę ich powstania

Written By: Leszek Mańkowski - Paź• 23•18

W dniu 23 października 2018 roku, na zaproszenie Szefa WSzW w Krakowie płk Marcina Żala, przedstawiciele seniorów lotnictwa wzięli udział w centralnych obchodach Święta.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele garnizonowym, po której odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą 100-lecie Administracji Wojskowej.

Następnie zaproszeni goście przejechali do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie. Tam, o godzinie 12.00 odbył się uroczysty apel z okazji Święta. Oczywiście z najwyższymi honorami, Hymnem Państwowym, oraz w asyście pocztu sztandarowego.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej wyróżniający się oficerowie i pracownicy cywilni wojska otrzymali odznaczenia wojskowe. Również dowództwo generalne WP oraz szef WSzW w Krakowie okazali się hojni i przyznali wiele wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazł się dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie – Krzysztof Radwan oraz prezes Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa i Rady Seniorów Lotnictwa – Leszek Mańkowski, którzy otrzymali pamiątkowy medal „100 lecia Odzyskania Niepodległości”

Po zakończeniu ceremonii wyprowadzono sztandar i rozpoczął się koncert w wykonaniu Orkiestry Garnizonu Kraków. Trzeba przyznać, że blisko stu letnia orkiestra gra na najwyższym poziomie. Zademonstrowała program składający się zarówno z marszów i piosenek wojskowych jak i światowego repertuaru muzyki rozrywkowej. Znakomita muzyka i znakomite uniformy muzyków sprawiły, że publiczność była zachwycona i nagrodziła wykonawców gromkimi brawami…

Po koncercie udano się na tradycyjny poczęstunek wojskowy, gdzie – między innymi – wzniesiono toast za pomyślność Wojskowej Administracji…

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.