LOTNICZE PODZIĘKOWANIE

Written By: Leszek Mańkowski - Mar• 30•20

Szanowne Koleżanki i Koledzy – lotnicy.

W trudnym czasie panującej pandemii koronawirusa zmagamy się z problemami typowo zdrowotnymi polegającymi na ochronie i ratowaniu życia oraz leczeniu zainfekowanych, ale także czysto logistycznymi. Ktoś został gdzieś w świecie odcięty od powrotu do kraju, innym brakuje środków ochrony przed zakażeniem a i zdarzają się niedobory żywności. W służbie zdrowia brakuje środków ochrony osobistej personelu.
Solidarność ludzka nakazuje pomoc, ale ta pomoc musi być udzielona szybko, żeby mogła być skuteczna. Najszybszym środkiem transportu ludzi i towarów jest LOTNICTWO. Lotnictwo, które w chwili obecnej zdaje egzamin ze swojej niezawodności i niezbędności.

A lotnictwo – oprócz samolotów, osprzętu, urządzeń, lotnisk – to przede wszystkim ludzie. Wam właśnie – LOTNIKOM – w imieniu Rady Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Polskiego pragnę gorąco podziękować!
Pilotom, mechanikom, personelowi pokładowemu, personelowi lotniskowemu. Wszystkim, bez pracy których nie była by możliwa niezawodna działalność lotniczych podmiotów. Linii lotniczych , lotnictwa wojskowego, lotnictwa ogólnego.
W tym trudnym czasie z jednakowym poświęceniem działają wielkie firmy lotnicze jak i właściciele małych, prywatnych samolotów i śmigłowców, przewożących błyskawicznie pomoc tam, gdzie aktualnie jest najbardziej potrzebna.

Drogie koleżanki i koledzy lotnicy. My seniorzy jesteśmy z was dumni, że w chwili próby nie zawahaliście się i rzucili w wir walki. Walki z czymś co najgorsze, bo nieznanym.
Myślimy o Was i jesteśmy z Was dumni!

Leszek Mańkowski
Prezes RSL AP
i KKSL

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.