Mieczysław BUŁAT nie żyje!

Written By: Leszek Mańkowski - Sie• 30•17

Z ogromną przykrością zawiadamiam, że 29 sierpnia 2017 r. odszedł do „Niebieskiej Eskadry” nasz przyjaciel, członek Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa – Mieczysław Bułat.
Jeszcze tak niedawno widzieliśmy się z Mietkiem, który zawsze radośnie witał przyjaciół w Lipniku, gdzie ostatnio przebywał na letnim wypoczynku. Między innymi dużą radość sprawiła Mu wizyta o. Dominika Orczykowskiego. Nic nie wskazywało, że  odejdzie od nas w sposób tak nagły…
Drogi przyjacielu, będzie nam brakowało tworzonych przez Ciebie filmów i zdjęć, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat tworzyłeś dla dokumentowania historii naszego Klubu.
Cześć Twojej Pamięci!

Uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu Rakowickim we wtorek, 5 września 2017 r. o godzinie 11,40

BUŁAT Mieczysław s. Stanisława i Bronisławy z d. Mytar ur. 22 czerwca 1929 Kraków.

Odznaczenia: „Złoty Krzyż Zasługi” nadany dwukrotnie, „Budowniczy Nowej Huty”, „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, „Krzyż Koronny” , Złota Odznaka za Zasługi dla Aeroklubu Polskiego, Srebrny Medal opiekuna Miejsc pamięci Narodowej, Honoris Gratia i wiele innych.

W roku 1946 rozpoczął szkolenie pilota szybowcowego na lotnisku w Bodzowie, zdobywając kategorię A i B. W roku 1947 uzyskał kategorię C pilota szybowcowego  w Tęgoborzu. Członek Aeroklubu Krakowskiego w latach 1946-1957. Aktywny działacz Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Członek zarządu oraz wieloletni członek komisji rewizyjnej. Utrwalił fotograficznie i na filmie wiele wydarzeń związanych zarówno z klubem jak i jednostkami wojskowymi i organizacjami lotniczymi. Latał na szybowcach: SG-38, DFS Liege Kranich

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.