Buduj z nami pomnik „Chwała Lotnikom Polskim”

Written By: Leszek Mańkowski - Lip• 21•17

Żeby nie było! Uważam, że w Polsce mamy już dość pomników i wystarczy o nie dbać, aby mieć co robić, ale ten, budowany z okazji 100 – lecia Lotnictwa Polskiego musi powstać!
I dlatego zaangażowałem się w prace Komitetu Budowy Pomnika. Zrobię to, bo uważam, że cel jest szczytny. Tym bardziej, że jak rzadko gdzie, Twórcy nie skupili się wyłącznie na jednym rodzaju lotnictwa, lecz pokazali wszystkie. I za to Im chwała. Chwała wszystkim lotnikom, którzy przez okres wieku zasłużyli na wieczną pamięć…

Przedstawiam filmik, który powstał w Krakowie, na starym, pierwszym lotnisku Rzeczpospolitej w Rakowicach-Czyżynach. Film wykonał młody człowiek, Marek SIUTA – z kanału YT  Zabytki Nieba –  którego trudno by posądzić o jakieś specjalne sympatie. Jedno jest pewne – to młody miłośnik historii lotnictwa, i nie boję się użyć tego słowa – patriota!

Okażcie więc kochani miłość do lotnictwa i sypnijcie groszem – choćby najmniejszym – aby pomnik powstał do sierpnia 2018 roku, kiedy to święcić będziemy tą piękną, okrągłą rocznicę.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.