Pamiątkowe tablice dla pilotów 2 Pułku Lotniczego i załogi An-12

Written By: Leszek Mańkowski - Kwi• 17•13

Koledzy ze Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP oddział w Krakowie wystąpili z inicjatywą ufundowania tablic upamiętniających pilotów 2  Pułku Lotniczego, a także załogę samolotu 13 Pułku Lotnictwa Transportowego – An 12 – który rozbił się pod Bejrutem, w Libanie. Wykonany został projekt i modele, które w tej chwili znajdują się w odlewni. Tablice będą odlane w brązie. Uroczyste wmurowanie tablic odbędzie się na terenie 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w dniu 17 maja.

Otrzymałem wiadomość od wiceprezesa Stefana Glądysa odpowiedzialnego za zbiórkę funduszy, że brakło środków na dokończenie dzieła. Zwraca się On do członków naszego stowarzyszenia, tych związanych z Krakowskim Pułkiem, jak i pozostałych z prośbą o finansowe wsparcie tego szlachetnego projektu.

Wszystkich którzy wyrażą taka wolę, proszę o wpłatę na konto podane poniżej. Każda złotówka się liczy.

Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddz. Kraków

95 1940 1076 3106 2811 0000 0000

Tytuł wpłaty ” Tablice upamiętniające lotników 2 Pułku i załogę An-12″

Leszek Mańkowski

P.S. Mój szacowny Kolega Rysiu Łabaj – były pilot 2 pułku zwrócił mi uwagę, że numer pułku pisze się liczbą arabską „2”,  a nie rzymską „II”, przeto w tekście poprawiam i chylę czoła. Moja wina!

Pozdrawiam,

Leszek Mańkowski

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.