Grudniowe zebranie klubu nawiedził Święty Mikołaj! No, może nie od razu święty, ale w czerwonym kubraku, z piękną siwą brodą, no i prezentami. Dla najbardziej aktywnych członków Mikołaj wyczarował z worka bez dna przepięknej urody kubki z naszym logo. Natomiast ci niewykazujący odpowiedniego zaangażowania otrzymali „ostrzegawcze” rózgi. Żeby jednak kara ta nie była zbyt dotkliwa, rózgi były w kolorze złotym, przewiązane czerwoną wstążeczką z kokardką 🙂
W części sprawozdawczej prezes zreferował nasze poczynania w listopadzie. Najważniejszą wiadomością jest ta, że nasz kolega klubowy płk pil. Ludwik Krempa jest już generałem brygady. Jest pierwszym generałem w naszym Klubie. Serdecznie gratulujemy Mu tego zaszczytu!
Z wielką przyjemnością ogłaszam, że przyjęliśmy pięciu nowych członków. Są to w większości wychowankowie, członkowie, lub byli członkowie Aeroklubu Krakowskiego.
1. Krzysztof Kocot – jeden z pierwszych polskich pilotów balonów na ogrzane powietrze, doświadczony instruktor balonowy, zwycięzca wielu zawodów balonowych. Swoją drogę lotniczą rozpoczął w modelarni „Zefirek” w Muszynie. Członek Aeroklubu Krakowskiego.
2. Paweł Rey – rozpoczął swoją przygodę od spadochroniarstwa w Aeroklubie krakowskim, w 1971 roku. Z kilkuletnią przerwą skacze do dziś. Jest skoczkiem „freefly”-owym i celnościowcem. Był członkiem 100 osobowej formacji spadochronowej, która ustanowiła fantastyczny rekord Polski. W swojej karierze lotniczej próbował również sił w szybownictwie, pozostał jednak wierny spadochroniarstwu.
3. Wiesław Guzik – członek Aeroklubu Krakowskiego od 1971 roku. Nasz najbardziej utytułowany kolega – spadochroniarz. Wykonał blisko 6 tys. skoków. Zwyciężał w mistrzostwach Europy, Polski, zawodach cywilnych i wojskowych. Był trenerom sekcji spadochronowej WKS Wawel, z której pochodziło wielu znakomitych spadochroniarzy. Licencjonowany pilot szybowcowy. Skacze i lata mimo wieku nadal.
4. Zbigniew Frączek – pilot motolotniowy, ultralajtowy i samolotowy z kilkunastoletnim stażem. Pasjonat lotnictwa i jego dobrodziej. Zawsze gotowy do pomocy. Ofiarodawca części materiałów budowlanych potrzebnych do remontu modelarni. Właściciel lotniska w Kazimierzy Małej – jednego z najlepszych w Polsce.
5. Lucjan Wójcik – pilot ultralajtowy i samolotowy. Członek Aeroklubu Krakowskiego. Operuje głównie z lotniska w Kazimierzy Małej. Wspiera działania KKSL zmierzające do wyremontowaniu modelarni, ofiarując część materiałów budowlanych.
Witam Was koledzy i ufam, że razem niejedno jeszcze zrobimy:)
Z przyjętych zgłoszeń wynika, że wigilijne spotkanie lotników w Muzeum Lotnictwa Polskiego, które odbędzie się 17 grudnia zgromadzi rekordową liczbę uczestników. Zapisanych jest bowiem 170 uczestników.
Zatem – do zobaczenia w sobotę 🙂
P.S. W rolę Świętego w czerwonym kubraku wcielił się kol. Adam Sobieraj, kubki ufundował prezes, a Krysia szarlotkę 🙂