Płk Ludwik Krempa ma 98 lat

Written By: Leszek Mańkowski - Sty• 22•14

Wellington B MkIC Z1112 W_1942

Płk pilot Ludwik KREMPA

    Wielce Szacowny Jubilacie

Drogi Przyjacielu i Kolego. Bohaterze Atlantyckich zmagań z niemieckimi U-boot’ami. Kawalerze najwyższego wojennego odznaczenia – Orderu Virtuti Militari

W dniu Twoich 98 urodzin my, członkowie Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, Twoi Przyjaciele i Koledzy, składamy Ci życzenia zdrowia i …po trzykroć zdrowia!

A także radości z życia i wszelkiej pomyślności.

Happy Birthday, Ludwiku!

Laurkę o powyższej treści wręczyliśmy szanownemu Jubilatowi dzisiaj, w Klubie 8 Bazy Lotnictwa Transportowego. Tam bowiem koledzy ze Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP urządzili uroczyste spotkanie z Panem Pułkownikiem. Na spotkanie przybyli seniorzy lotnictwa wojskowego, naszego KKSL w liczbie dziewięciu, na czele z prezesem Zbigniewem Sobeńką, dowództwo 8 BLT, przedstawiciel Muzeum Armii Krajowej – Robert Springwald, dr Krzysztof Wielgus – historyk lotnictwa, pan Zygmunt Kraus – właściciel prywatnego muzeum „Hells Angel” z Wadowic oraz przedstawiciele mediów. Spotkanie rozpoczęło się w sali tradycji Jednostki, gdzie wręczono szacownemu Jubilatowi upominki poparte życzeniami – oczywiście 200 lat! Odczytano list od presea SSLWRP, gen. Macioły, który ze względu na warunki atmosferyczne nie dotarł do Balic. Nasze panie –  Maria i Krysia – wręczyły Panu Ludwikowi kwiaty wraz z życzeniami, no i całusami… Następnie wszyscy udaliśmy się na „skromny żołnierski poczęstunek” i małą czarną. W tzw międzyczasie pan Edward Wyroba z Wadowic przedstawił film swojego autorstwa poświęcony naszemu Jubilatowi pt. „Wspomnień czar…”. Ale wcześniej był toast i znowu życzenia. Byłbym zapomniał – obecny był kapelan wszystkich lotników, czyli nasz Dominik, który w krótkich słowach pobłogosławił naszego Bohatera i serdecznie uściskał. Poniżej zamieszczam film i kilka fotek,  których autorem jest Edward Wyroba.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.