Lotniczy „Opłatek” w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Written By: Leszek Mańkowski - Gru• 15•13

W ubiegły czwartek, 10 grudnia, członkowie krakowskich środowisk lotniczych spotkali się na „lotniczym opłatku. Już po raz trzeci organizatorem było Muzeum Lotnictwa Polskiego wraz z Krakowskim Klubem Seniorów Lotnictwa i Stowarzyszeniem Seniorów Lotnictwa Wojskowego o/Kraków. Przybyli również lotnicy z Aeroklubu Krakowskiego i Małopolskiego Klubu Paralotniowego. Łącznie ponad 90 osób życzyło sobie wszelkiej pomyślności w 2014 roku.

Spotkanie otworzył dyrektor MLP – Krzysztof Radwan, po czym kolejno zabrali głos prezesi – Zbigniew Sobeńko z KKSL i Benedykt Siemaszko ze SSLWRP. Powitali oni zacnych gości w osobach ojca Dominika Orczykowskiego i dowódcy 8 Bazy LT, płk pil Jacka Łazarczyka, no i oczywiście licznie przybyłych lotników i ich małżonki.

Po krótkim wystąpieniu Dominika i pobłogosławieniu „darów bożych” przystąpiliśmy łamiąc się opłatkiem, do składania życzeń. A później zaczęła się biesiada, bo organizatorzy przygotowali przednie jadło. Ponieważ jednak okazja była świąteczna, przeto zaimprowizowany chórek śpiewał nam najpiękniejsze kolędy. Niebawem cała sala dołączyła do wspólnego śpiewania i „Cichą Noc” zaśpiewaliśmy wszyscy.

Oczywiście spotkanie lotników nie mogło się obejść bez „Marsza Lotników”. Tym razem przygotowaliśmy się solidnie, i pod akompaniament Jerzego Sobeńki, odśpiewaliśmy sumiennie wszystkie zwrotki. Tak nam się to spodobało, że w kolejnej próbie osiągnęliśmy już całkiem niezły poziom…

Korzystając z okazji, wykonaliśmy wspólne zdjęcie dla przyszłych pokoleń. Oczywiście w hali ekspozycji, na tle ikony polskiego lotnictwa wojskowego – myśliwca PZL P-11C. Po wykonaniu wspólnej fotki zaczęły się zajęcia w podgrupach a w miarę toastów towarzystwo zaczęło się wykruszać.  Śpiewany repertuar też stawał się coraz bardziej rozrywkowy. Oczywiście – jak na lotników przystało. I tak, to piękne integracyjne spotkanie przeszło do historii. Obiecaliśmy sobie wraz z dyrektorem Radwanem, że w przyszłym roku zgromadzimy jeszcze więcej ludzi kochających lotnictwo. I tego się będziemy trzymać. Zatem wszystkiego najlepszego i  – do zobaczenia!

Zdjęcia – Bartek Cichoń, MKP
tekst – Leszek Mańkowski

A tu link do śpiewanego przez nas „marsza Lotników” . Film poskładał Bartek Cichoń z MKP.

Opłatek MLP 2013 zbioroweOpłatek MLP 3Opłatek MLP 2Opłatek MLP 1Nasi szacowni nestorzy - Ludwik Krępa i o. Dominik OrczykowskiOpłatek MLP 4Opłatek MLP 5Spiewamy kolędyNasz Opłatkowy chórek

 

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.