Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

Written By: Leszek Mańkowski - Mar• 05•20

Projekt pt. „Zwycięski Lot 303” powstał w hołdzie polskim lotnikom i z okazji 80 rocznicy Bitwy o Anglię, którą obchodzimy w tym roku 2020! – Dowiedź się więcej o naszym projekcie i dołącz do „Zwycięskiego Lotu 303”

80 rocznica Bitwy o Anglię, obchodzona w tym roku w Wielkiej Brytanii, jest uważana za najważniejsze wydarzenie historyczne na Wyspach Brytyjskich. W tym wypadku, nie może brakować pamięci o najlepszych pilotach, asach myśliwskich z Polskich Sił Lotniczych, którzy wnieśli ogromny wkład w walce o wolność nie tylko Anglii ale całej Europy.  Chodzi o stworzenie mobilnych instalacji na cześć polskich lotników w Anglii i w Polsce. Wystawa ma charakter czasowy i będzie podróżowała po symbolicznych miejscach pamięci Bitwy o Anglię. Mobilna instalacja autorstwa Aleksandra Smagi przypomina światu szlak bojowy polskich lotników i ich wielki wkład w zwycięstwo nad niebem Anglii w 1940 roku.

Więcej informacji o projekcie tutaj:  http://https://polakpotrafi.pl/projekt/zwycieskilot303

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.